Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
606642175 / 731488630
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
04.03.2019
Gramofon Cambridge ALVA TT
GRAMOFON CAMBRIDGE ALVA TT 26.02.2019 NESMRTELNÝ VINYL Britský výrobce audio techniky, Cambridge Audio, který v loňském roce oslavil půl stolet... číst celé
26.01.2019
Dual jsou moderní gramofony s dlouhou tradicí.....
DUAL nově v nabídce: Horizon Trading Prague s.r.o. výhradní zastoupení DUAL pro Českou a Slovenskou republiku telefon: +420 222715959 / +420 60634682... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 


  


 


 


 1. Úvod
 2. Zdravotní klaun
Zdravotní klaun

Zdravotní klaun

 

 

Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, která přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených Zdravotních klaunů a souvisejících projektů.

V současné době 86 zdravotních klaunů navštěvuje pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 1 hospic. Aktivitou od roku 2001 si Zdravotní klaun vybudoval stabilní postavení, dobré jméno a velmi sympatickou tvář, která má podporou široké veřejnosti.

Zdravotní klaun je partnerem RED NOSES International (RNI) a European Federation of Hospital Clowning Organizations (EFHCO)

Zdravotní klaun je členem Koalice za snadné dárcovství a řídí se společným etickým kodexem.

Profesionální Zdravotní klauni jsou v současnosti považováni za účinnou součást léčebného procesu.

 

HLAVNÍ CÍLE ZDRAVOTNÍCH KLAUNŮ

 • Zajišťovat návštěvy Zdravotních klaunů na dětských a geriatrických lůžkových odděleních v nemocnicích v České republice, tak aby se Zdravotní klaun stal běžnou součástí každé nemocnice
 • Pomáhat ke zlepšení celkového psychického a tím i zdravotního stavu dětí a seniorů hospitalizovaných v nemocnicích, v domovech pro seniory
 • Přispět k uvolnění atmosféry nemocničního prostředí, v domovech pro seniory
 • Udržovat a rozvíjet vysokou profesionalitu návštěv Zdravotních klaunů tak, aby jejich návštěvy vhodně doplňovaly léčebné procedury
 • Zajišťovat vzdělávání v oblasti inovativních metod a přístupů, využitelných v prostředí se zvýšeným stresovým faktorem
 • Šířit a medializovat myšlenku Zdravotních klaunů jako psychosociálního programu, který je důležitou součástí komplexní léčebné péče
 • Poskytovat podporu, know-how a výměnu informací s dalšími organizacemi, které mají stejné nebo podobné cíle a/nebo poslání, ať už na národní nebo mezinárodní úrovni, zejména s Red Noses Clowndoctors International a jejích spolupracujících partnerů

 

KDO JE ZDRAVOTNÍ KLAUN?

Zdravotní klauni – profesionálové
Zdravotní klaun je člověk s přirozeným klaunským nadáním, schopností improvizace, s vrozenou empatií a s hudebním talentem. Většinou má dramatické vzdělání (DAMU, JAMU, FAMU), ale není to podmínkou k přijetí. Kladný vztah k dětem a chuť se neustále vzdělávat jsou samozřejmostí.
Jak se stát Zdravotním klaunem?
Noví uchazeči o práci Zdravotního klauna procházejí poměrně náročným sítem výběru na konkurzu, poté školícím programem a následně tříměsíční zkušební lhůtou. Během tohoto úvodního zaškolení jsou připravování po umělecké stránce, dostávají také informace týkající se jejich pohybu na dětských lůžkových odděleních, seznamují se s etickým kodexem Zdravotního klauna a vůbec s organizací celého projektu.
 
Vzdělávání a mezinárodní spolupráce
K udržení vysoké profesionality týmu Zdravotních klaunů organizuje pro ně organizace pravidelně specializované umělecké dílny a školení, které vedou čeští i zahraniční lektoři. Cílem je neustále se vzdělávat v improvizaci, ve hře na hudební nástroje nebo pohybově. Naučit se nové techniky, které pak slouží k vytváření humorných situací na nemocničních pokojích. Gary Edwards rovněž zodpovídá za pravidelný koučink klaunů, kdy přímo v nemocnicí sleduje jejich práci a radí jim, jak zlepšit a vyladit jejich vystoupení po kreativní i obsahové stránce. Společnost také zajišťuje odborné semináře vedené lékařem nebo zdravotním personálem. Cílem je získat odbornější informace, např. o chodu oddělení nebo o dětských nemocech, jak se projevují a jaká omezení dětem přinášejí.

Každý klaun musí být originál, jinak by to klaun ani nebyl. A přitom by mělo být na každém klaunovi na první pohled poznat, že klaunem je (odhlédněme přitom na okamžik od červeného nosu). Co má tedy tým Zdravotních klaunů společného? Jak už to bývá, bude jednodušší začít tím, čím se liší.

Tým Zdravotních klaunů

Každý klaun musí být originál, jinak by to klaun ani nebyl. A přitom by mělo být na každém klaunovi na první pohled poznat, že klaunem je (odhlédněme přitom na okamžik od červeného nosu). Co má tedy tým Zdravotních klaunů společného? Jak už to bývá, bude jednodušší začít tím, čím se liší.

Různorodost
Stávající více než osmdesátičlenný tým Zdravotních klaunů je mimořádně různorodý. Zatímco první klauni se objevili hned v roce založení, další nadále přicházejí. Najdete mezi námi jak vystudované a praktikující činoherní herce, tak umělce, kteří čerpají své zkušenosti přímo z ulic a náměstí. Kromě herců jsou Zdravotními klauny i ženy a mužové s kvalifikací pedagogů dramatické výchovy, stejně jako hudebníci, učitelé, filmaři, dramaturgové, překladatelé, jeden sklář a mnoho dalších.

“Problémy jsou náš chleba”
Všechny tyto lidi spojuje zájem o zvládnutí nesnadného klaunského řemesla spolu s touhou být v blízkém kontaktu s dětmi i dospělými zdánlivě odkloněnými z proudu života do budov nemocnic a dalších institucí. Jedna ze základních klaunských pouček zní, že „problémy jsou náš chleba“. Instinktivně tedy straníme těm, kdo čelí nějakému skutečnému problému, a v rámci možností našeho radostného řemesla se jim snažíme všemi silami pomoci.

 

HISTORIE

Historie myšlenky Zdravotních klaunů se datuje do roku 1986, kdy Michael Christensen, ředitel organizace Big Apple Clown Cirkus sdružující profesionální klauny, přišel s nápadem vyzkoušet jejich přítomnost na dětských lůžkových odděleních. Již jako koncept to bylo zavedeno v presbyteriánské nemocnici v New Yorku.

Zjistilo se, že pravidelné návštěvy klaunů přispívají ke zlepšení psychického a tudíž i zdravotního stavu pacientů, a to včetně těžce nemocných. V současnosti jsou profesionální Zdravotní klauni považováni za důležitou součást léčebného procesu na dětských odděleních nemocnic nejen v Americe, ale též po celé Evropě.

V roce 2013 Zdravotní klauni získali certifikát z berlínské univerzity Steinbeis Hochschule Berlin, na mezinárodním institutu pro Zdravotní klaunování (International Institute for Medical Clowning). Zdravotní klaun se tak stal první organizací svého druhu na světě, která má certifikované odborníky, již navštěvují pravidelně pacienty a přinášejí jim úsměv a dobrou náladu!

 

ZDRAVOTNÍ KLAUNIÁDY PRO DĚTI

V současné době realizují Zdravotní klauni přes 300 klaunských návštěv měsíčně. Klauniáda začíná konzultací se zdravotním personálem o psychickém a zdravotním stavu pacientů, dezinfekcí rekvizit a rukou. Pak už Zdravotní klauni zaťukají na dveře pokoje a zeptají se, zda mohou dál. Pro každé dítě vzniká improvizací nová legrační situace s využitím různých rekvizit a hudebních nástrojů. Záleží na věku pacienta, na jeho psychickém a zdravotním stavu. Zdravotní klauni mají legrační jména a zajímavé kostýmy, doplněné bílým lékařským pláštěm.

Cílem pravidelných návštěv je pacienta myšlenkově oddělit od jeho nemoci a psychické nepohody, zaujmout ho hrou, zapojit ho do ní a vykouzlit tak na dětské tváři úsměv. To pomáhá v uzdravení. Nejen děti, ale i jejich rodiče, zdravotní sestřičky nebo lékaři bývají vtaženi do netradiční lékařské vizity, kterou vede legrační doktor a zmatená sestřička. Důležité je během klauniády změnit atmosféru na oddělení a přinést čerstvý vzduch zvenčí.

 

 

 

 

Copyright © 2019

STUDIOline tel: +420 604262062 / +420 606642175 / +420 731488630

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akční cena

Kvalitní 2-pásmové regálové reprosoustavy v klavírním laku

Heco Music Colors 170 HIGH ENGERY Barevné provedení: černý klavírní lak

Proč nakupovat u nás ??
 • Doprava zdarma nad 1.500,-Kč
 • Specializovaný prodej
 • Odborné znalosti
 • Na trhu od roku 1998
 • Výhradní zastaupení a autorizace
 • Servisní podpora
 • Vysoké skladové zásoby
 • Kamenná prodejna a studio
 • 1000ce spokojených zákazníků
Služby
 • Instalace elektroniky
 • Kompletace a seřízení gramofonových přístrojů
 • Instalace přenosek
 • Zakázková výroba kabeláže
Kontakt:
Logo
STUDIOline
606642175 / 731488630