Technics

 Zdroj: www.technet.cz

Nové komponenty zaujmou i velmi čistým vzhledem a provedením. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Značku Technics jistě není třeba představovat, po „sametové revoluci“ patřila k nejdováženějším - právě gramofony, kazetové magnetofony, CD přehrávače, zesilovače a receivery s touto značkou často nahrazovaly letité komponenty od Tesly či Hi-Fi klubu.

V té době značka Technics patřila japonskému gigantu Matsushita Electric Industrial, stejně jako Panasonic a v Česku méně známá National. Zatímco Technics byl zaměřen především na zvukové sestavy a komponenty, Panasonic byl k vidění na televizorech, videorekordérech a osobních hudebních přehrávačích.

Série restrukturalizací společnosti Matsushita vyvrcholila v roce 2008 přejmenováním na Panasonic Corporation. Tím také pro oblast domácích hudebních systémů značka Technics zanikla, a dále se objevovala jen na DJ technice a gramofonech.

Zvýšený zájem o „audio“ probudil Technics z umělého spánku

Tento stav trval až do září roku 2014, kdy Panasonic na veletrhu IFA 2014 v Berlíně oznámil oživení značky Technics a představil její první komponenty. Psali jsme o nich například zde: Legenda Technics se vrací, ale asi ne k vám domů. Stojí hříšné peníze. Jak titulek naznačuje, značka Technics míří spíše do high-endové kategorie a nechá si za sebe náležitě zaplatit.

Fotogalerie

18 fotografií s kometáři.

Do České republiky se však zatím nové komponenty oficiálně nedovážely a objednat si sestavu za desítky tisíc ze zahraničí bez možnosti si jí předem poslechnout se asi odváží málokdo.

Ačkoli nám to české zastoupení zatím oficiálně nepotvrdilo, vypadá to, že se nedostupnost nových Technicsů brzy změní. Dnes totiž byla spuštěna česká mutace webu a u všech modelů nechybí poznámka „už brzy v prodeji“.

Při příležitosti oslavy padesáti let od založení společnosti (započítány jsou i roky „klidu“) jsme si nové komponenty mohli prohlédnout a krátce poslechnout. Na podrobnosti se podívejte do komentované fotogalerie.

 

Zdroj:http://technet.idnes.cz/technics-50-let-0fg-/tec_audio.aspx?c=A151230_152522_tec_audio_nyv